Zpět na DISKUZE

Odysea Smartistán - Zamykání telefonu

Jak si zabezpečit zamknutím telefon, aniž bych ho musela vypínat a znovu zapínat? Nevím, co je "probuzení telefonu"?
Obrázek autora
Ivana Čepková
Před 3 měsíci (02.07.2021 17:11)
Byl tento dotaz užitečný?
Obrázek autora
Hana Tomková
Před 2 měsíci

Dobrý den, ještě upřesním odpovědi kolegů. Rozdíl mezi uspáním / probuzením telefonu a vypnutím / zapnutím je ten, že při uspání se telefon pouze zamkne a zhasne, ale procesy aplikací běží stále na pozadí (např. telefonování, sms, whatsapp a jiné komunikační aplikace, které vás i při uspaném telefonu upozorňují na nové zprávy a hovory, nebo třeba krokoměr, který běží na pozadí i při uspaném telefonu), narozdíl od toho vypnutí telefonu ukončí veškeré procesy a tím pádem nechodí žádná upozornění, krokoměr nepočítá atd. Při zapnutí telefonu se veškeré procesy znovu spouští a startují, proto zapnutí telefonu mnohem déle, navím musíme zadat PIN SIM karty. Chytré telefony a tablety už většinou nevypínáme, ale pouze uspáváme, abychom mohli telefon znovu rychle použít a abychom dostávali veškerá důležitá upozornění. Chytrý telefon nebo tablet uspáváme krátkým stiskem tlačítka na boku zařízení, nebo se zařízení uspí automaticky podle nastavené doby spánku - viz popis nastavení kolegy Daniela níže.

Správně zabezpečený telefon má nastavený zámek telefonu tak, že nikdo cizí nedokáže zámek telefonu uhodnout. Existují tři základní zámky telefonu: heslo, pin (neplést si s pinem SIM karty) nebo gesto. Z těchto tří si vyberte jedno a nastavte si ho tak, aby nebylo snadno uhádnutelné. Nastavené heslo, pin nebo gesto budete muset zadávat vždy, když budete chtít telefon použít (probudit / zapnout). Pro zjednodušení přístupu můžete nastavit ještě otisk prstu, který odemkne telefon mnohem rychleji. Stačí se dotknout senzoru pro otisk prstu a telefon se probudí a odemkne zároveň.

Byla tato odpověď užitečná?
Obrázek autora
Daniel Benda
Před 2 měsíci
Dobrý den nejlepší by bylo aby jsme věděli přesný typ vašeho telefonu ale pokusím se vám to vysvětlit co nejpodrobněji. Jako první potřebujete najít ozubené kolečko(nastavení) které když zapnete tak na vás vyskočí mnoho možností např. Wi-Fi, Bluetooth atd... my se ale teď budeme zajímat o kolonku "zobrazení a jas" pokud na ní kliknete zobrazí se vám možnosti nastavení jasu ale to nás momentálně nezajímá nás zajímá kolonka "Režim spánku" pokud na ní kliknete vyskočí vám okénko a tam se vám zobrazí v jakém intervalu se telefon v neaktivitě bude vypínat pouze zvolíte a můžete dál.
Byla tato odpověď užitečná?
Obrázek autora
Dalibor Lžičař
Před 3 měsíci
Dobrý den, na telefonu je možné nastavit automatické zhasnutí obrazovky při neaktivitě, neboli pokud mobil nepoužíváte, tak se Vám sám zhasne za dobu, kterou si zvolíte. Příklad: zvolíte si, že chcete zhasnout telefon, za 5 min., takže pokud 5 min. nebudete telefon používat, tak se sám zhasne, a až ho budete zase chtít použít, tak si ho znovu odemknete. „Probuzení telefonu“ je například, zmačknutí tlačítka po zamknutí telefonu (když má telefon zhasnutou obrazovku).
Byla tato odpověď užitečná?
Načítání