Zpět na DISKUZE

Jak vypnout Spouštěč v Domovské aplikaci?

Dobrý den,

potřeboval bych vědět, jak se zbavit "Spouštěče" v "Domovské aplikaci" vyhledané v "Nastavení" mého chytrého telefonu Alcatel V1?

Po kliknutí na aktivovací tečku, aby se vyprázdnila a tím vypnula tento "Spouštěč" mne telefon vyhodí z "Nastavení" na úvodní obrazovku telefonu.

Mám podezření, že je aktivace "Spouštěče", který se po každém otevření mobilu po zadání zabezpečovacího PINu či gesta dotazuje, zda něco nepotřebujete, je v mobilu nastavena výrobcem defaultně.

Prosím poraďte mi nějaký fígl, aby mne "Spouštěč" stále neotravoval svými dotazy.

Děkuji

Petr Šaur

Obrázek autora
Petr Šaur
Před 2 měsíci (15.11.2021 14:14)
Byl tento dotaz užitečný?
Obrázek autora
Petr Šaur
Před 2 měsíci

Děkuji paní Tomková za rady.

Nakonec jsem dle Vaší instrukce přebil deufaltní "Spouštěč" doporučeným spouštěčem Lean Launcher.

Děkuji

Petr Šaur

Byla tato odpověď užitečná?
Obrázek autora
Hana Tomková
Před 2 měsíci

Dobrý den, snažila jsem se najít více podrobností o Spuštěči na Vašem typu telefonu Alcatel V1, ale nikde jsem nenašla, jak přesně v tomto telefonu zapnutí telefonu vypadá. Pochopila jsem správně, že po zapnutí telefonu, a to i probuzení (telefon není úplně vypnutý, ale jen uspaný) se na obrazovce ukazují nějaké otázky?

Také nevím přesně v jakém nastavení se pokoušíte vypnout Spouštěč. Zkuste dlouze podržet prst někde na prázdném místě domovské obrazovky (obrazovka na kterou se dostanete, když stisknete prostřední tlačítko "domů", kde máte ikony aplikací), měla by se ukázat nabídka a jedna z možností bude tlačítko "Nastavení plochy". Zkuste najít funkci Spouštěče, nebo nějaké úvodní obrazovky, asistenta..., kde by se tato funkce dala vypnout.

Domovská aplikace nebo tzv Launcher je základní aplikace bez níž telefon nemůže fungovat. Další možnotí by mohlo být nainstalovat nějaký jiný Launcher a zkusit, jestli Vám nevyhovuje lépe. Nový Launcher si pak nastavíte jako "výchozí". Z volně dostupných můžete zvolit např. Lean Launcher - odkazy v odpovědích níže.

Dejte mi prosím vědět, zda se problém podařilo vyřešit, případně zkusíme najít jiné řešení.

Děkuji, Tomková

Obrázek autora
Hana Tomková
Před 2 měsíci
Obrázek autora
Hana Tomková
Před 2 měsíci

Návod a popis aplikace Lean Launcher: https://www.svetandroida.cz/alternativni-launcher/

Načítání