O webu Senioři online

Hlavním impulsem pro vznik projektu Senioři Online bylo pomáhat seniorům jednoduše najít odpovědi na jejich otázky. Pravidelně, srozumitelně a na jednom místě je informovat o nových technologiích a službách. Mít možnost získat svého osobního digitálního asistenta. Zapojit je do diskuze a tvorby obsahu webu společně s námi.

Navazujeme na mnohaleté působení v oblasti vzdělávání seniorů ohledně digitálních technologií a služeb ve spolku Moudrá Sovička, z.s. Web SenioriOnline.cz nabízí nejen absolventům seminářů Moudré Sovičky, z.s., ale všem seniorům, možnost navázat a dále rozšiřovat jejich znalosti a dovednosti v používání chytrých zařízení a počítačů. Budeme rádi, když se k nám přidáte a společně propojíme co nejvíce seniorů a digitálních asistentů, kteří jim budou k dispozici při hledání odpovědí.

Proč být s námi?

Garant projektu

Moudrá Sovička, z.s.

Účelem spolku je řešení osamocení starších lidí mimo jiné pomocí nových technologií a služeb vedoucích ke zlepšení a zjednodušení života seniorů. Hlavní činností spolku je vzdělávání seniorů v oblasti technologií a služeb zaměřených na využívání internetu, telekomunikačních zařízení, zlepšení mobility seniorů, zlepšení jejich společenského vyžití, zvýšení informovanosti seniorů, zlepšování digitální gramotnosti seniorů, zlepšení mezigenerační komunikace, zvýšení angažovanosti ve společenském dění, a dalších souvisejících oblastí směřujících k naplnění účelu spolku.

Náš tým

Tomáš Hubálek

Tomáš se od roku 2015 aktivně věnuje pomoci seniorům s používáním nových technologií a služeb. Soustředí se na individuální pomoc seniorům s používáním jejich zařízení (chytrý telefon, tablet, notebook) a na rozvoji služeb, které pomáhají zlepšit a zjednodušit život seniorům,snížením pocitu osamocení, zapojením se zpět do společenského života a s mezigeneračním spojením. Nyní se hlavně soustředí na možnosti distanční výuky seniorů. Vystudoval technický obor Geoinformatika. Pět let pracoval v oddělení DWBICC v IT společnosti OKsystem a.s. Tomáš je zakladatel spolku Moudrá Sovička z.s. a Moudrá Síť z.s.

František Ivan

František je studentem IT školy (sssvt.cz). V organizaci Moudrá Sovička, z.s. a Moudrá Síť z.s. je backend vývojářem platformy Seniorionline.cz, lektor a hodinový ajťák. Seniorům se aktivně věnuje již od začátku roku 2020. Na této platformě odpovídá na dotazy v diskuzi.

Hanka Tomková

Hanka se práci s lidmi věnuje mnoho let. Komunikace je pro ni více zábava, než práce. Na této platformě odpovídá na dotazy v diskuzi a píše články. Je jednou ze zakladatelů webu seniorionline.cz a stojí především za grafickým návrhem a obsahem webu. Potkat ji můžete jako lektorku na některém ze seminářů Moudré Sovičky, z.s.

Načítání